meidanenaghshejahanvamasjedeemamesfehan1

توضیحات محصول

میدان نقش جهان و مسجد امام اصفهان

میدان نقش جهان و مسجد امام اصفهان | سلام دوستان امروز فایل تحقیقی پاورپوینتی با موضوع : میدان نقش جهان و مسجد امام اصفهان را به اشتراک گذاشته ام امیدوارم مفیدواقع گردد.معمارکده

میدان نقش جهان و مسجد امام اصفهان

میدان نقش جهان و مسجد امام اصفهان

تعداد اسلاید :۹۱ عدد

حجم فایل فشرده شده :۵.۴۹ مگابایت

بخشی ازمطالب فایل :

 مقدمه :با انتخاب اصفهان به پايتختي و گسترش شهر به طرف جنوب ، ميدان عظيم نقش جهان با طول تقريبي ۵۰۷ و عرض ۱۵۸ متر به عنوان يكي از ويژگيهاي عصر صفوي مطرح گرديد. در طراحي شهري اين ميدان به عنوان عضو اصلي گسترش شهر مورد توجه قرار مي گيرد و تا مدتها به عنوان بزرگترين و زيبا ترين ميدانهاي جهان ناميده ميشود   و…….

تركيب فضائي :نقش جهان به سبب تركيب فضائي اش و وسعتي در حدود ۵۱۰ متر طول و ۱۶۰ متر عرض (نسبت ابعاد ميدان تقريباً يك به سه مي باشد)يكي ازميدانهايست كه در دنياي امروز هم  بي نظير بوده و مانندندارد.بدنه پيراموني نقش جهان از دو طبقه تشكيل شده است (به ارتفاع ۸ متر). در طبقه همكف حجره ها و طبقه د وم اتاق هايي كه در جلوي آنها ايوان هائي وجوددارد و…….

روش ساخت ارتباط با نظم مقدس :از نظر جهت گیری میدان ارتباط با نظم مقدس در مفهومی عمیق تر وکلی ترتقریبا در همه میادین وجود دارد.میدان نقش جهان با وجود این که روبه قبله نیست اما به منزله صحن مسجد شیخ لطف الله است که از خود صحنی ندارد به عبارتی نظم مقدس خود را در تبدیل میدان نقش جهان به صحن این مسجد می نمایاند که وجود آب وگیاه این خصوصیت را تاکید می بخشد  و….
و….

 

اضافه‌کردن به سبدخرید
اضافه‌کردن به سبدخرید

نظری بدهید