dorongarae1

توضیحات محصول

دانلود پاورپوینت درونگرایی در معماری

دانلود پاورپوینت درونگرایی در معماری | سلامی مجدد به شما عزیزان تحقیقی در مورد درونگرایی در معماری را برای شما گذاشتم امیدوارم برای شما مفید باشد.

دانلود پاورپوینت درونگرایی در معماری

دانلود پاورپوینت درونگرایی در معماری

تعداد اسلاید:۴۴ عدد
حجم فایل فشرده:۶.۵۷

بخشی از مطالب فایل:

بخش یک : خلاصه ای از برونگرایی و مقایسه اجمالی با چند کشور اروپایی و اسیایی

بخش دو : تعریفی از درونگرایی و نگاهی به تاریخچه حیاط و خانه های حیاط دار در ایران و سایر کشورها

بخش سه : مثالی از گونه برونگرا و درونگرا در ایران

بخش چهار : مثالهایی از گونه های درونگرا در ایران

 

ترکیب زیبای سنگ و اجر و چوب (شیراز)

 

خشت و گل و تالار و بادگیر (یزد)

بخش پنج : کتب و مقالات و نظریات موجود از معماران  و محققان ایرانی

درون گرایی مفهومی است که به صورت یک اصل در معماری ایران وجود داشته و با حضوری آشکار ، به صورتهای متنوع ، قابل درک و مشاهده است .
اصولاً در ساماندهی اندام های گوناگون ساختمان به ویژه خانه های سنتی، باورهای مردم، بسیار کارساز بوده است. یکی از باورهای مردم ایران ارزش نهادن به زندگی شخصی و حُرمت آن و نیز عزت نفس ایرانیان بوده که این امر به گونه ای معماری ایران را درون گرا ساخته است .
معماران ایرانی با ساماندهی اندامهای ساختمان در گرداگرد یک یا چند میانسرا، ساختمان را  از جهان بیرون جدا می کردند و تنها یک هشتی این دو را به هم پیوند می‌داد. خانه های درونگرا در اقلیم گرم و خشک، همچون بهشتی در دل کویر هستند، فضای درونگرا مانند آغوش گرم بسته است واز هر سو رو به درون دارد.
سر در این خانه ها دارای دو سکو بود و درها دارای دو کوبه‌ی جدا ویژه‌ی مردان و زنان. دو دالان یکی از بخش بیرونی و دیگری از بخش اندرونی خانه به هشتی راه داشتند. اندرونی‌جایگاه زندگی خانواده بوده و ‌بیگانگان بدان راه نداشتند.
بیرونی، ویژه‌ی مهمانان و بیگانگان بود که جداگانه پذیرایی می شدند و گاهی مهمانان در بالاخانه (اتاق روی هشتی) که به اندرونی نزدیک بود پذیرایی می شدند.

اضافه‌کردن به سبدخرید
اضافه‌کردن به سبدخرید

نظری بدهید