gogen2

توضیحات محصول

دانلود فایل اتکد موزه گوگنهایم بیلبائو

دانلود فایل اتکد موزه گوگنهایم بیلبائو | سلام امروز برای شما عزیزان نقشه ی اتکد موزه گوگنهایم بیلبائو و همین طور فایل ۳ بعدی ان را قرار دادیم .معمارکده

دانلود فایل اتکد موزه گوگنهایم بیلبائو

دانلود فایل اتکد موزه گوگنهایم بیلبائو

محتویات فایل: یک پلان ویک نما و ۳ بعدی  موزه
اطلاعاتی در مورد موزه:

موزه سلیمان رابرت گوگنهایم نیویورک از موزه‌های مشهور شهرنیویورک است. موزه درمنهتن در کرانه شمال شرقی مرکز شهر قرار دارد.

این موزه که در۱۹۳۷ میلادی افتتاح گردید توسط معمار بزرگ آمریکاییفرانک لویدرایت طراحی گردید. محاسبات فنی این بنا را ویلیام وسلی پیترز انجلم داد.

جلال ال احمد این موزه را اینگونه توصیف می‌کند:

«موزه راحتی بود و دلباز و خسته نکننده و بوی نانگرفته. و خلا مدام دم دست و همه چیز به جای خود. و مارپیچ و دایره‌ای در بالا پهن و در پایین باریک شونده، عین دوکی، از راس پهن تر بر زمین و مضافاتش همه با هم جور. مثلاً آسانسورش بجای مربع یا مستطیل، نیمدایره بود و قوس مانند. و جمعاً خوب بود.»

ایده

هنگامی که ازلویدرایت پرسیده شد که چرا رامپ را جایگزین کف-طبقه‌های متداول در چندین تراز، کرده است او توضیح داد: برای بازدیدکنندگان موزه ،وارد شدن به ساختمانی که در آن به وسیله آسانسور به بالا ترین نقطه رامپی برسند و به تدریج پیرامون فضایی باز و گسترده پایین بیایند، در حالیکه همواره از حق انتخاب تغییر تراز با آسانسور برخوردار بوده و در انتها، پس از بازدید نمایشگاه، خود را در طبقه همکف نزدیک خروجی بیابند بسیار جذاب تر و دلپذیرتر می‌باشد.اگر چه در بسیاری از موزه‌های متداول، مسیرها و سیرکولاسیون عمومی در طول گالریها برای تماشای آن‌ها و برگشت به نقطه شروع و خروج از بنا تکرار می‌شوند.

آخرین یادگار رایت

موزه گوگنهایم توسط انستیتو معماران آمریکا به عنوان یکی از هفده اثر این معمار که می بایست به جهت سهم ونقش آنها در پیشبرد فرهنگ آمریکا حفاظت شوند،انتخاب شد.این موزه به عنوان آخرین یادگار از توانایی رایت در خلق کیفیات غیر منتظره فرم و فضای معماری، دشوارترین کار در طول دوران فعالیت حرفه ای وی بود.

اضافه‌کردن به سبدخرید
اضافه‌کردن به سبدخرید

نظری بدهید