formdarmemari

توضیحات محصول

دانلود تحقیق پاورپوینت فرم در معماری

دانلود تحقیق پاورپوینت فرم در معماری | سلا م دوستان امروز تحقیق کاملی در مورد فرم در معماری در اختیار شما عزیزان قرار می دهم .معمارکده

دانلود تحقیق پاورپوینت فرم در معماری

دانلود تحقیق پاورپوینت فرم در معماری

نکته :در این فایل تحقیق هم با فرمت پاورپوینت و هم با فرمت word می باشد

تعداد صفحه ی پاورپوینت :۸۵ عدد

حجم فایل فشرده شده ی پاورپوینت :۱۵.۳ مگابایت

تعداد صفحه ی ورد:۲۶ عدد

حجم فایل فشرده شده ی ورد:۳۲.۰  کیلوبایت

بخشی از مطالب فایل :

فرم

” در زیباشناختی فرم یا صورت تظاهر حسی وواضح یک شئ است واین بیانی است که خود را در معرض قضاوت قرار می دهد .فرم یاصورت در طبیعت مستند هستند یعنی متأثر از محتوای خود هستند. پس از صورت از پیش داده شده است ونمی توان به میل خود آن را تغییر داد.” (گروتر ،۱۳۸۳ )

آدورنو می گوید : ” صورت چنانچه از خود لفظ پیدا ست فرم یک ((چیز )) است وخود آن (( چیز)) اجازه ندارد به تکراربی مورد خود منجر شود .”

” شکل دادن یعنی پردازش اشکال واین بدان معنی است که فرم به گونه ای انتخاب شود که با محتوا وایده طرح تطابق داشته باشد . براین اساس شکل پردازی صوری با توجه به فرم ، وابسته به عوامل گوناگون است. به عنوان مثال فرم یک گشودگی در یک دیوار بایستی تابع جنس وساخت دیوار نیز باشد :گشودگی در یک دیوار آجری احتیاج به قوس دارد .در حالی که در دیواری از فولاد وشیشه گشودگی زاویه دارد مناسب تر به نظر می رسد .فرم یا صورت متأثر از محتوا است .” ( گروتر ،۱۳۸۳ )

به قول آدورنو : ” میزان موفقیت زیباشناختی تابعی است از میزان موفقیت فرم در انتقال محتوا .”

” فضا به وسیله عناصری که آن را محدود کرده اند مشخص یا اصطلاحاً تعریف می شود. این عناصر وارتباطشان با یکدیگر هستند که شخصیت یک فضا را می سازند وبه فضا فرم می دهند. اگر بخواهیم نظم در دنیای بی نهایت وسیع فرم ها بوجودآوریم به ناچار اولین قدم تقسیم فرم ها به دو دسته فرم های باقاعده وفرم های بی قاعده است .فرم های باقاعده تابع قوانین هندسی هستند .پیام این فرم ها دارای حشوزیاد است .چراکه  قابلیت پیش بینی در آنها زیاد است .ذهن می تواند با اطلاعات بسیار کمی این فرم ها راتکمیل وبازسازی کند .

و………………………………….

اضافه‌کردن به سبدخرید
اضافه‌کردن به سبدخرید

نظری بدهید