khanefarjameyazd

توضیحات محصول

خانه فرجامی یزد

خانه فرجامی یزد | سلام دوستان امروز فایل پاورپوینتی باموضوع: خانه ی فرجامی یزد رابه اشتراک گذاشته ام امیدوارم مفید واقع گردد.معمارکده

خانه فرجامی یزد

خانه فرجامی یزد

خانه فرجامی یزد

خانه فرجامی یزد

تعداد اسلاید :۱۲۶ عدد

حجم فایل فشرده شده :۴۴.۳ مگابایت

بخشی از مطالب فایل :
مقدمه اي بر مبحث شناخت
در این مبحث با ارائه شناختی کلی از شهر یزد (جغرافیایی ، طبیعی و اقلیمی ، اجتماعی)به شناساندن بنا پرداخته ایم. این شناسایی ابتدا با معرفی موقعیت بنا در بافت با عکس و کروکی انجام شده و همچنین گذری اجمالی بر ویژگیهای خانه های سنتی یزد شده است. سپس با ارائه تاریخچه ای از بنا و عملکرد آن به شناسایی فیزیکی بنا پرداخته ایم. معرفی فیزیکی بنا ، مواد و مصالح ساختمانی به کار رفته در بنا ، عناصر سازمان دهنده (هندسه و زیبایی ) تکنیک ساخت ( مطالعه مرزها ، انواع سقفها ، ابعاد و تناسبات فضاها ، ارتباط سازه ای ، جهت های باربری و آجرچینی سقف ، قوسهای به کار رفته در بنا و … با ارائه یک آگزونومتری سازه ای از بنا)، مورد مطالعه و معرفی قرار گرفته اند. همچنین در بخش تأسیسات به مسئله کنترل و هدایت آب باران ، تهیه آب مصرفی ، دفع فاضلاب پرداخته شده است. فضاهای بنا در جای خود مورد معرفی تصویری و نوشتاری قرار گرفته اند. در نهایت وضعیت حقوقی بنا (مالکیت بنا) نیز اشاره ای شده است.

تعریف و تحدید موضوع
خانه فرجامی یک از خانه های قدیمی وزیبای شهر یزد است که در ابتدای خیابان سلمان فارسی واقع شده است . برای رسیدن به درب اصلی خانه فرجامی باید از ۲در بند عبور نمود که ورودی اصلی به دربند اول در ابتدای کوچه دکتر علاقه بند قرار دارد.

خانه فرجامی یکی از خانه های یک حیاطه با زیر بنای ۵/۲۴۵ متر مربع است که در زمینی به مساحت ۳۶۴ متر مربع و در یک طبقه احداث شده است . این خانه نیز ماند اغلب خانه های سنتی یزد دارای زیر زمین می باشد که یک درب ارتباطی از زیر زمین خانه فرجامی به ملک مجاور مشاهده می گردد.
برای  تهیه طرح مرمت و احیاء خانه فرجامی پس از انجام دادن مطالعات کامل از جنبه های مختلف و همچنین شناسائی کامل خانه طرح عملیات رفع خطر ارائه می گردد. در مرحله بعد آسیب شناسی بر مبنای شیوه های آکادمیک  به صورت کامل انجام می پذیرد و پس از تصویب طرح احیاء خانه فرجامی مرمت بر مبنای کاربری جدید به همراه نقشه ها و جزئیات اجرائی تهیه و ارائه خواهد شد.

و……………

اضافه‌کردن به سبدخرید
اضافه‌کردن به سبدخرید

نظری بدهید